Historie značky

Společnost CHANGHONG, jež byla založena v roce 1958, prošla mimořádně úspěšným rozvojem a v současné době patří mezi největší světové výrobce spotřební elektroniky, který se specializuje na výzkum a vývoj, výrobu a marketing výrobků spotřební elektroniky. Společnost CHANGHONG se v roce 1994 stala veřejně obchodovanou společností, jejíž akcie jsou kótovány na akciové burze v Šanghaji.

V roce 2011 dosáhla společnost CHANGHONG celkového ročního obratu přes $11,4 miliardy US dolarů, přičemž celková hodnota značky je oceňována na $12,4 miliardy US dolarů. V současné době má společnost CHANGHONG pobočky a joint ventures (společné podniky) po celém světě a zaměstnává více než 30.000 pracovníků.

V prosinci 2007 investovala společnost CHANGHONG částku 54 milionů US dolarů do založení firmy Sichuan Hongshi Display Technology Ltd. (s.r.o.), aby tak zintensivnila svoje aktivity v oblasti OLED průmyslu.

V říjnu 2009 založily společnost Changhong a největší tchajwanský výrobce LCD panelů, společnost AUO, společný závod na výrobu TCF-LCD modulů. Od tohoto společného podniku se očekává roční prodej ve výši 900 milionů US dolarů. V lednu 2010 investovala firma Changhong částku 2 miliardy US dolarů do výstavby první linky na výrobu plazmových televizí v Číně, která bude mít ve finální fázi výrobní kapacitu 3 miliony PDP obrazovek ročně. To umožní firmě Changhong obsadit místo třetího největšího výrobce plazmových obrazovek na světě.

Pro svoji paletu plochých produktů přijala firma Changhong solidní konkurenceschopnou strategii: Totiž nejprve si zajistit přední pozici na trhu plazmových panelů a zároveň si udržet pozici v první skupině na trhu s TCF-LCD panely. Dále firma Changhong aktivně usiluje o to, aby své OLED produkty prosadila na trhu jako příští generaci nových plochých obrazovek.